Nieuwe buurt aan de Arnhemsestraatweg in Velp
Waarom is dit project belangrijk?
Er is een groot tekort aan woningen. Dit project helpt om meer huizen te bouwen voor verschillende mensen, zoals starters, gezinnen en vluchtelingen. Zo zorgen we voor meer evenwicht in Velp.
Wat willen we bereiken?
We willen met dit project:
- Minimaal 103 nieuwe woningen bouwen. Het kunnen er meer worden, maar dat weten we pas in april 2025.
- Een fijne en diverse buurt maken waar verschillende mensen kunnen wonen. Minimaal 70 huizen zijn voor reguliere woningzoekenden.
- Ongeveer 30 woningen voor minstens 10 jaar reserveren voor mensen die asiel aanvragen.
Hoe ziet de planning eruit?
- Start project: in april 2025 leggen we de plannen aan de gemeenteraad voor.
- Einddatum: de exacte opleverdatum bepalen we zodra de plannen definitief zijn.
- Bouwperiode: de planning maken we na goedkeuring van de kadernotitie.
Wat betekent dit project voor de omgeving?
Tijdens de bouw kan er geluidsoverlast en extra verkeer zijn. We proberen dit zoveel mogelijk te beperken en houden omwonenden op de hoogte. Dit project wordt samen met woningcorporatie Vivare uitgevoerd. De overheid geeft subsidie om in totaal 220 opvangplekken voor vluchtelingen te maken. Dit gebeurt in deze nieuwe buurt en op het Hupkesterrein in Dieren.
Hoe kunt u meedenken?
Op 5 februari 2025 was er een informatieavond in het ABT-gebouw. Hier konden bewoners en andere geïnteresseerden hun ideeën geven. Deze nemen we mee in de plannen die we in april 2025 aan de gemeenteraad presenteren.
Zodra er nieuwe bijeenkomsten en inspraakmomenten zijn, maken we deze bekend via deze pagina, de media en een nieuwsbrief. Wilt u op de hoogte blijven? Meld u dan aan voor de mailinglijst door een e-mail te sturen naar nieuwebuurten@rheden.nl
Heeft u vragen of wilt u op de hoogte blijven?
Stuur dan een e-mail naar nieuwebuurten@rheden.nl met als onderwerp ‘Arnhemsestraatweg’. We helpen u graag verder!